Anahtar Teslim Projeler

Anasayfa > Anahtar Teslim Projeler

Anahtar Teslim Projeler

Anahtar Teslim Projeler

 

 

LABORATUVAR KURULUMU

Kimyasal üreten tesislerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Anahtar Teslim Laboratuvar kurulumu ve analiz metotlarının tayin edilmesi hizmetleri verilmektedir.

 

IBC ve TANKER YIKAMA SİSTEMLERİ

MBR tekniği ile Arıtma Sistemi olan IBC ve Tanker Yıkama Sistemleri de Anahtar Teslim olarak kurulmaktadır.

 

TEHLİKELİ ATIK ARITMA

Proses sırasında veya sonucunda çoğunlukla tehlikeli atıklar meydana gelebilir. Fiziksel yapısına göre tehlikeli atıklar gaz, sıvı ve katı atıklar olarak 3 gruba ayrılır. Radyoaktif atıklar ise 4.grubu oluşturmaktadır. Bu atıkların arıtma işlemleri farklılık göstermektedir.

 

KATI ATIKLAR

Katı Atıklar ise çok yüksek sıcaklıklarda yakılarak imha edilmektedir. Çok yüksek yakma sıcaklıkları incineratörler vasıtası ile elde edilmektedir.Ortaya çıkan bütün tehlikeli atıkların bertaraf edilmesi anahtar teslim tesislerin kurulması ile yapılmaktadır.

 

SIVI ATIKLAR

Gerek proses sırasında meydana gelen gerekse wet gas scrubber yan ürünü olarak ortaya çıkan sıvı atıklar Membrane Bio Reactor (MBR) tekniği ile arıtılmaktadır. Bu işlem sonucunda su deşarj parametreleri tam olarak karşılanmaktadır. Böylece tehlikesizce çevreye verilmekte ve hatta tarımsal sulamada kullanılarak su tasarrufu sağlanmaktadır. Sistemde ortaya çıkan çamur ise kurutularak katı atık haline dönüştürülmektedir. Katı atık bir sonraki adımda açıklandığı şekilde incinerator yardımı ile bertaraf edilmektedir.

 

GAZ ATIKLAR

Bir kimyasal reaksiyon sırasında veya sonucunda meydana gelen gazların birçoğu tehlikeli atık sınıfında yer almaktadır. Bu şekilde oluşan gaz atıklar wet gas scrubber adı verilen sistemler yardımı ile arıtılmakta ve bertaraf edilmektedir. Hatta baca gazları dahi aynı yöntemle bertaraf edilmektedir. Talep halinde bu sistemler anahtar teslimi olarak kurulup, teslim edilmektedir. Bu işlem sonucunda tehlikeli gaz atıklar bertaraf edilmektedir.